Masz pytanie? Chętnie odpowiemy... Napisz do nas... Wyślij
tworzenie logotypów

Dlaczego CMS?

Dlaczego CMS?


   Pamiętam strony internetowe będące litą treścią od góry do dołu beż żadnego menu, a jedynie z wklejonymi kwadratowymi, ruszającymi się gifami zachęcającymi do wysłania maila lub przejścia do następnej strony. Następnie większość stron zaczęło funkcjonować na zasadzie prostej tabelki, gdzie po lewej stronie było dostępne menu, a treść wyświetlała się po prawej stronie w większej części tabelki. I tak się to wszystko z czasem pokomplikowało, że w dzisiejszych czasach, żeby uformować jako tako wyglądająca stronę, zawierającą różne moduły i treść zmieniającą się dynamicznie, należy dysponować ogromną wiedzą z zakresu informatyki, programowania w kilku językach oraz posługiwania się bazami danych. Przeciętny przeszukiwacz internetu jest już tak przyzwyczajony do pewnych zachowań, do pewnych elementów strony, najczęściej nie mając pojęcia, jakie jest to u swej podostawy wszystko zagmatwane. Po prostu oczekuje, że gdy wchodzi na pierwszą z rzędu stronęstrona ta spełni jego standardy, do których jest przyzwyczajony. My z kolei, nie zapewniając czytelnikowi tych podstawowych standardów i możliwości, jesteśmy skazani na porażkę. Można by się w tym miejscu przestraszyć i po prostu sobie odpuścić tworzenie własnej strony internetowej na zasadzie "to przecież nie dla mnie", ewentualnie zlecając pracę agencjom, które za kilkaset lub kilka tysięcy złotych wygenerują nam satysfakcjonującą stronę. Tu mogę się zatrzymać, zanim zupełnie kogoś zniechęcę do spróbowania nawet. Na szczeście mamy teraz skrypty CMS!

Skrypty CMS
Wspomniane w tytule skrypty CMS to tak zwane systemy zarządzania treścią. Są to gotowe strony internetowe, które instaluje się na wykupionym serwerze, a następnie personalizuje w miarę swoich potrzeb i oczekiwań. Nawet najprostrza strona działającą na skrypcie CMS wygląda profesjonalnie i jest niezawodna. Najbardziej popularne skrypty to Joomla!, Drupal oraz WordPress. Każdy z tych skryptów jest przystosowany do uniwersalnych zastosowań, lub bardzo konkretnych — jak Dolphin do tworzenia stron społecznościowych. Personalizacja takiego skryptu w pierwszej kolejności wymaga zainstalowania podobającego się nam szablonu graficznego. Istnieje mnóstwo darmowych szablonów, które profesjonalni graficy przygotowują dla konkretnych skryptów CMS.

   Darmowe szablony CMS są tak powszechne, że nie musimy zawracać sobie głowy tworzeniem grafiki do swojej strony, ponieważ jest to żmudne (jesli nie mieliśmy do czynienia z grafiką komputerową wcześniej) i wymaga nauki obsługi rozbudowanych programów graficznych. Po instalacji odpowiadającego nam szablonu trona automatycznie działa! Możemy juz dodawać treść!

   Wykorzystanie skryptów CMS w przypadku, kiedy nie jesteśmy profesjonalnymi webmasterami, a chcemy mieć własną stronę internetową, to najlepsze rozwiązanie. Firmy zarabiające na tworzeniu stron internetowych też zazwyczaj stosują po prostu skrypty CMS, ponieważ stroną może następnie zarądzać w prosty sposób sam zleceniodawca. Zachęcam do spróbowania!
 

 Autor: langsoir  W / Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl /  numer seryjny:5842044b-5f24-4d38-a155-13545bef4303
ZAUFALI NAM


Usługi
POLIGRAFICZNE
Dzięki współpracy z najlepszymi jakościowo drukarniami możemy zaproponować świetną jakość wydruku.

Jeśli projekt chcesz wykonać sam, możesz otrzymać od nas wzorniki w formacie PSD lub PDF.
Zapraszamy na
ZAKUPY DO NAS
Komputer nie działa?
A może chcesz kupić sprzęt komputerowy i nie wiesz co dokładnie jest Ci potrzebne?

Wypełnij formularz działu kontakt lub zadzwoń. Chętnie doradzimy, naprawimy sprzęt, dostarczymy.
Tworzenie
STRON WWW
Projektujemy nie tylko proste strony wizytówki, ale zajmujemy się również dedykowanymi serwisami.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala nam osiągać efekt 'WOW'
Pozycjonowanie SEO
OPTYMALIZACJA
Masz już stronę internetową, jednak nie spełnia ona coraz bardziej restrykcyjnych zasad pozycjonowania? Optymalizujemy strony www, a także pozycjonujemy do najlepszuch rankingów w wyszukiwarce.


ZAKRES DZIAŁAŃ...

projektowanie stron www, programowanie stron www, projektowanie layoutów, optymalizacja stron www, pozycjonowanie stron, kampanie reklamowe, fotografia produktowa, szparowanie zdjęć, obróbka fotografii, poligrafia, projektowanie wizytówek, grafika reklamowa, strony wizytówki, strony z systemem CMS, Bolesławiec, Wrocław, Jelenia Góra